O mně

Kdyby šlo jen o to vzít do ruky foťák a zmáčknout spoušť, bylo by pro mě focení nuda.
Co mě na focení fascinuje, je proces, který vznik každé fotografie provází. Precizní příprava – konzultace s klientem, obhlídky lokací, promýšlení každého detailu záběru, podrobné plánování a produkce. Vždy musím předem vědět, co chci vyfotit, vidět to před očima ještě dřív, než vůbec vezmu foťák do ruky. Bez toho podle mne nemůže vzniknout perfektní snímek. Alespoň já to tak neumím.
Je jasné, že na place je občas potřeba improvizovat a koncept změnit či dokonce úplně překopat. I tyhle situace však mají své kouzlo. Najednou do sebe jednotlivé dílky mozaiky přesně zapadnou a díky nepředvídatelným okolnostem vznikne působivá fotografie. Ať už je ale snímek výsledkem precizní přípravy, momentální inspirace nebo kombinací obojího, pohled do hledáčku, kde se moje vize potkává s inscenovanou realitou, je fascinující. 
Baví mě i poslední část tvůrčího procesu, postprodukce, při níž fotografie dostávají finální podobu. 
Fotografií se zabývám dlouho. Třináct let jsem byl šéfredaktorem prestižního fotografického časopisu Digitální foto. Mimo to se intenzivně věnoval a věnuji vlastní fotografické tvorbě. Vše, co ve svém životě dělám, mě baví.

autoportret